بله، شما می توانید این روش را حتی وقتی بوتاکس یا ماده پرکننده پوستی تزریق کرده اید، انجام دهید. در صورتی که می خواهید بوتاکس یا ماده پرکننده پوستی تزریق کنید، توصیه می کنیم ابتدا روش درمان کک و مک با لیزر را انجام دهید، یک یا دو هفته صبر کنید و سپس بوتاکس یا ماده پرکننده را تزریق کنید و سپس دو هفته صبر کنید و بعد جلسه بعدی درمان کک و مک با لیزر را انجام دهید.

لیزر تا 80 درصد از موهای زائد را از بین می‌برد ولی در قسمت‌های مختلف بدن متفاوت است یعنی در پاها با 3 بار نتیجه دلخواه را در پی دارد ولی در مورد دست‌ها و صورت نتیجه ضعیف‌تر است یعنی 6 تا 8 بار نیاز به تکرار لیزر وجود دارد چرا که موهای ناحیه صورت، چانه‌ها، پشت لب و دست‌ها بسیار مقاوم است.

یکی از درمان های مفید برای از بین بردن تعریق زیاد در زیر بغل مراجعه به متخصص پوست و مو و تزریق بوتاکس در زیر بغل می باش، این تزریق که به سادگی با ایجاد چند نقطه بسیار کوچک در زیر بغل انجام می شود با استفاده از سوزن های بسیار نازک و کاملا بدون درد خواهد بود . مشخص کردن نقاظ تزریق و انجام آن کل فرآیند تزریق بوتاکس خواهد بود ، البته بعد از تزریق شاهد تغییرات و تاثیر به سزای آن خواهید بود .

پیلینگ یک روش ساده و بسیار موثر برای جوانسازی پوست و یا درمان برخی مشکلات پوستی مثل لک ها و یا جوش های پوستی است. البته موارد مصرف تخصصی تری نیز برای آن وجود دارد.

این روش به راحتی و طی چند دقیقه انجام می شود. در این روش از برخی اسیدها که در واقع منشاء طبیعی دارند به منظور لایه برداری نسبتا سطحی پوست استفاده می شود که چنانچه به صورت اصولی انجام شود می تواند تاثیر بسیار زیادی در جوانسازی و شفافیت پوست داشته باشد.
بهترین زمان برای انجام پیلینگ، فصل های سرد سال است که آفتاب در ساعات کمتر و با شدت کمتری وجود دارد.

بعد از انجام بوتاكس بهتر است تا چهار ساعت دراز نكشيد...ماساژ عضلات انجام ندهيد...ورزش سنگين نكنيد و شستشو و حمام از روز بعد از انجام بوتاكس مشكلي ندارد...بهتر است در صورت نياز به ترميم جلسه ترميمي يك ماه بعد انجام ميشود...و در صورت عدم نياز تزريق مجدد را ميتوان از حدود شش ماه بعد در نظر داشت

اگر به دلیل وجود تیرگی و گودی زیر چشم‌، چهره شما خسته به نظر می‌رسد، می‌توانید با یکی از چند راهکار درمانی زیر این مشکل را برطرف کنید:
تزریق ژل‌ تزریق چربي پي ار پي مزوتراپي كربوكسي تراپي و ليزر
این روش‌های درمانی به گونه‌ای مؤثر گودی و تیرگی زیر چشم‌های شما را کاهش می‌دهند و از این طریق جوانی و شادابی را به صورت شما بازمی‌گردانند...با معاينه فرد و فرم تيرگي زير چشم ميتوان يك يا چند روش فوق را انتخاب كرد...پاسخدهي به كرم مناسب فرد نيز ديده ميشود....با توجه به نوع تيرگي دور چشم توصيه هاي پيشگيري موثر است

افزايش تعريق بدن در واقع افزايش ترشح غدد عرق است كه ميتواند به صورت اوليه و يا ثانويه به بيماري خاصي ديده شود...موارد اوليه معمولا بدون علت بوده و بصورت قرينه در بدن ديده ميشود...افزايش تعريق در نواحي كف دست و پاها و زير بغل علاوه بر اثر كاهش اعتماد بنفس منجر به افزايش عفونتهاي پوستي ميشود...هيپرهيدروزيس يا تعريق زياد بدن قابل درمان ميباشد و ميتوان از محلولهاي موضعي،يونتوفورزيس،تزريق بوتاكس و روشهاي جراحي كمك گرفت...جهت درمان مناسب با متخصص پوست مشورت نماييد...

لیفت با نخ برای چه افرادی مناسب نیست؟
توصیه می شود افرادی که دچار یکی از موارد زیر هستند، لیفت با نخ را انجام ندهند و از ساير روشهاي ليفت استفاده كنند.

⬅️ابتلا به دیابت، سرطان، هموفیلی و هپاتیت  HIV, B , C 

⬅️حاملگی یا شیردهی 

⬅️بیماری هاي نئو پلاستیک 

⬅️اختلالات انعقادی و بیمارانی که تحت درمان با داروهای ضد انعقاد هستند(داروهای ضد انعقاد: کومارین و هپارین (آسپرین)) 

⬅️استعداد ابتلا به کلوئید در بیمار
 
⬅️جراحت های پوستی، زخم هاي باز و تبخال 

⬅️افرادی که از قطع مصرف ایزوترتینویین آنها کمتر از 6 ماه گذشته باشد. 

⬅️افراد مبتلا به اختلالات سیستم ایمنی  

⬅️بیماری‌های خود ایمن: تصلب پوست، سارکوئیدوز (زگیل یا زخم پوستی)، آمیلوئیدوز و...

⬅️سابقه وجود ژل های ماندگار مانند ژل پاژ در محل 

⬅️اختلالات روانی و داشتن تصورات غیر واقع بینانه در بیمار

با ما همراه باشيد

راهنمای آمادگی قبل از آزمایشات

پیشگفتار

اگر چه برای بسیاری از آزمایشات ناشتا بودن الزامی نیست ولی در اغلب موارد نمونه گیری در حالت ناشتا دارای ارجحیت می باشد.لذا بهترا است بدون صرف صبحانه به آزمایشگاه مراجعه فرمایید. انجام بیشتر آزمایشات نیازمند رعایت شرایط و نکاتی است که به صورت این راهنما در اختیار شما قرار می گیرد.

- ترجیحا تا قبل از ساعت 10 صبح برای نمونه گیری  به آزمایشگاه مراجعه فرمایید.

- بعد ازنمونه گیری می توانید به برنامه غذایی و فعالیت روزانه خود بپردازید.

تعریف ناشتایی

- نباید 12 ساعت پیش از نمونه گیری مواد غذایی و مایعات (به جز آب ) خورده یا آشامیده شود.

- نباید 12 ساعت پیش ازنمونه گیری آدامس جویده شود یا از قرص های نعناع و طعم دهنده های مشابه استفاده کرد.

- شام قبل از ناشتایی باید سبک باشد

- بیمار باید داروهایی را که پزشک تجویزکرده بر طبق دستورات مصرف نماید ( البته آزمایشگاه رااز نظر مصرف داروها مطلع سازید) ولی ازمصرف داروهای شیرین مثل شربت سینه خودداری شود.
- برای پیشگیری ازتاثیرات گرسنگی بر نتیجه آزمایش ، نباید ناشتایی بیش از16 ساعت ادامه یابد.

- درمدت ناشتایی می توان دندان ها رامسواک زد.

- موارد ذیل درمدت ناشتایی منع شده اند زیرا می توانند از طریق تحریک دستگاه گوارش یا برخی هورمون ها باعث تداخل درآزمایشات شوند.

    نوشیدن آبمیوه ، چای و قهوه   
    جویدن آدامس
    انجام حرکات بدنی و ورزشی
    استعمال دخانیات

آزمایش قند خون ناشتا(Fasting blood sugar ( FBS

- حداقل 8 ساعت ناشتایی رعایت شود

- ترجیحا تا قبل ازساعت 9 صبح برای نمونه گیری به آزمایشگاه مراجعه فرمایید.

آزمایش قند خون 2 ساعت بعد از صبحانه(2hpp)

- با شروع میل نمودن صبحانه معمول هر روز ، زمان را یادداشت کنید.

- مدت زمان صرف صبحانه بیش از 20 دقیقه نباشد

- بعد از صرف غذا ازخوردن آب نبات ، آدامس ، شیرینی و قهوه جدا خودداری شود.

- نمونه گیری راس 2 ساعت بعد از شروع صبحانه انجام می شود.از اینرو حتما قبل از موعد مقرر در آزمایشگاه حضور داشته باشید.

- آزمایش حتماقبل از ساعت 9 صبح شروع شود و از انجام آزمایش در ساعات دیرتر خودداری شود

- نوشیدن آب درنتیجه اشکالی ایجاد نمی کند.

- ترجیحاً آزمایش های قند خون ناشتا و 2 ساعت بعد از صبحانه را در یک روزانجام دهید.

تست تحمل گلوکز Glucose Tolerance Test ( GTT)
 

- از3 روز قبل از آزمایش رژیم غذایی معمول رعایت شود.

-12ساعت ناشتایی رعایت شود.

- آزمایش حتما قبل از ساعت 9 صبح شروع شود و از انجام آزمایش در ساعات دیرتر خودداری شود.

- ابتدا در آزمایشگاه یک نمونه قند خون ناشتا از شما گرفته می شود . سپس  یک محلول قندی به شما داده می شود. بعد از نوشیدن مایع قندی بنا به درخواست پزشک معالج شما در فواصل زمانی نیم ، یک ، یک و نیم ، دو و حتی سه ساعت بعد از مصرف محلول قندی ، از شما خون گیری می شود.

- ارجح است هیچ ماده ای برای بهتر شدن طعم محلول قندی به آن اضافه نشود ، در صورت ضرورت فقط می توان مقدار کمی آب لیمو اضافه کرد.

- در زمان مقرر برای انجام خون گیری ها حتماً در آزمایشگاه حضور داشته باشید.

- درفواصل خون گیری ها از خوردن آب نبات ، آدامس ، شیرینی و انجام فعالیت های بدنی جدا خودداری شود.

- نوشیدن آب در فواصل خون گیری بلا مانع است.
- در صورت درخواست آزمایشات دیگر ، نمونه گیری همراه با نمونه قند خون ناشتا انجام می شود.

آزمایشات چربی های خون Cholestrol,Triglyceride,HDL,LDL,VLDL,Apo A1,APo B100,LPa

- 14 -12 ساعت ناشتایی رعایت شود.

درمورد اندازه گیری تری گلیسرید و کلسترول

- از دو هفته پیش ازآزمایش ، رژیم غذایی ثابتی رعایت شود.

- سه روزپیش ازآزمایش ، ازمصرف الکل خودداری شود

- در موردتری گلیسرید حداقل 24 ساعت پیش از آزمایش ازانجام ورزش های سنگین خودداری شود.

- درموردکلسترول بهتر است پیش از آزمایش ، به مدت سه هفته ، وزن بدن ثابت باشد.

آزمایشات انعقادی(PT,PTT)

- اگر این آزمایشات برای کنترل دوز دارو استفاده می شوند، نمونه گیری باید نیم ساعت قبل از دریافت دوز وارفاین ( برای تست PT) و هپارین ( برای تستPTT ) انجام شود.

- ترجیحا برای انجام این تست همیشه به یک آزمایشگاه مراجعه شود.

هورمون های تیروئیدی

- خون گیری باید قبل از مصرف دوز داروی روزانه انجام شود.

- در صورت تغییر دوز داروی مصرفی ، حداقل دو هفته پس از مصرف دوز جدید برای انجام آزمایش هورمون های تیروئیدی اقدام شود.
آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA)

- این آزمایش برای تشخیص زود هنگام بزرگی یا سرطان پروستات درخواست می شود و انجام آن از اواسط چهل سالگی به طور منظم و حداقل سالی یکبار توصیه می شود.

- یک هفته پیش از مراجعه به آزمایشگاه نباید معاینه پروستات و بیوپسی پروستات صورت گرفته باشد.

برترين دستگاه ليزر موهای زائد در ساری

بهترين دستگاه ليزر موهای زائد در ساری

ارزانترين قيمت ليزر موهای زائد  در ساری

مناسب ترين دستگاه ليزر موهای زائد در ساری

🤔ساب سیژن چیست subcision ؟🤔
👈🏽ساب سیژن روش جراحی ساده و سر پایی و بی خطری است که در درمان اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) نظیر جای جوش,  اسکار بخیه و جای آبله مرغان بکار میرود.  ساب سیژن و آر-اف فرکشنال در کنار هم بهترین درمان جهت اسکارهای آتروفیک ( فرورفته ) محسوب می شوند.در روش سابسیژن برای درمان و رفع جای جوش, از روش آزاد کردن چسبندگيها و بافتهای فیبروتیک زير اسكارها استفاده می شود. وسیله استاندارد برای ساب سیژن , سوزن های خاص به نام سوزن نوکور میباشد.

با توجه به سوال اکثر دوستان بطور کلی پوستهای چرب جوش دار هستند و منافذ برجسته دارن و پوستهای خشک پوسته ریزی بیش‌تری دارن...
برای هر نوع پوست کرم و لوازم مخصوص پوست خود را استفاده کنید و در صورت عدم آگاهی از نوع پوست خود جهت مصرف لوازم دارویی و آرایشی با پزشک متخصص مشورت کنید...پوستهای مختلط هم جوش میزنن و هم پوسته ریزی دارن که بهتره تو این موارد کرم مخصوص و اختصاصی تری تهیه بشه و با دقت و حوصله بیش تر استفاده بشه...

🔴 اپیلاسیون با پوست چه می کند؟


بعد از اپیلاسیون ممکن است فولیکول مو در اثر کشش مو تحریک شود و ظاهر چرکی پیدا کند. توصیه میشود افرادی که حساس هستند بعد از اپیلاسیون از محلول آنتی باکتریال استفاده کنند که احتمال بروز حساسیت را در پوست و فولیکول کمتر کند. 
در مواقعی که جوش ایجاد میشود لازم است از محلولهای حاوی آنتی بيوتيك استفاده شود. این درمان نباید قطع شود تا وقتی که فولیکولها حالت اولیه خود را بازیابند. نکته مهم این است که روشهای کندن مو از ریشه برای افرادی که مستعد جوش اند اصلا مناسب نیستند، به خصوص در قسمتهایی مثل پشت کمر که زیاد در معرض دید نیستند.

درصورتی که فولیکولیت در ناحیه پشت بدن ایجاد شود در خوابیدن و نشستن هم مشکل ایجاد خواهد کرد. کرمهای موبر روش مناسبی برای از بین بردن موها هستند ولی بعضی افراد موهای بسیار زبر و بدشکلی دارند که بعد از تراشیدن یا استفاده از کرم زبرتر میشوند. این افراد باید از لیزر استفاده کنند. وضعیت این بیماربه گونهای است که باید از آنتی بیوتیک خوراکی به مدت 14-10 روز استفاد‌ه کنند و مصرف محلولهای ضدالتهاب و موضعی را هم ادامه دهند. فولیکولیتی که بعد از اپیلاسیون ایجاد شده به مرور برطرف خواهد شد ولی در اثر تحریک دوباره عود خواهد کرد. به این نکته نیز باید اشاره داشت که لباسهای پشمی به نوبه خود میتوانند برای بدن تحریک كننده باشند و باعث خارش و قرمزی شوند. بهتر است همه افراد زیر لباس پشمی، لباس نخی بپوشند. پوشیدن لباسهای تنگ، چسبان و پلاستیکی نیز در مواقعی که فولیکولیت ایجاد شده، ممنوع است. فولیکولیت در افرادی که به تازگی شروع به تراشیدن موی پوست کرده اند نیز شایع است.

1- مردان با ريزش موی ارثی

2- زنان با ريزش موی ارثی

3- افرادی كه تمايل دارند خط رویش موی جلوی سر را پایین تر بیاورند و پیشانی کوتاه تری داشته باشند.

4- بر روی اسکار جراحی یا سوختگی

5- افرادي كه ابرو یا ريش و سبيل ندارند و يا مي خواهند آنرا پرپشت تر كنند.

کانال تلگرام drmjderm@

اینستاگرام  drmahmoudjafari

آدرس مطب : ساری خیابان قارن کوچه قارن ۷ (غلامرضایی)

۰۱۱-۳۳۳۲۹۴۸۹

۰۱۱-۳۳۳۲۹۴۶۹

۰۹۳۳۹۰۵۱۰۱۸